Archives 2019

Personaliteemad

Mõne kasulikud allikad personali teemadel

Director personaliteemalised artiklid – Eesti suurima juhtimisajakirja Director veebilehel on võimalik lugeda erinevaid huvitavaid artikleid juhtimise põhitõdedest, personalijuhtimisest, töötajate arendamisest, motiveerimisest, palgast, töölevõtmisest, suhetest tööl jne. (Tähele tuleks panna, et vabalt loetavad on artiklid alates eelviimasest numbrist.)

 Ajaleht Postimees personalijuhtimise rubriik – eriilmelised artiklid personalijuhtimise teemadel. Kajastab nii kodumaiseid kui välismaiseid personaliteemalisi uudiseid ning erinevate blogijate artikleid.

 CV Keskuse artiklid – ühte rubriiki on kokku kogutud artiklid, mis on eelkõige suunatud tööandjale. Teemad on seotud nii värbamise, motiveerimise kui üldiste personalijuhtimise küsimustega.

Tööelu.ee – veebiportaal, kust leiab palju kasulikku infot töökeskkonna ja töösuhete kohta nii töötaja kui tööandja. Kokku on koondatud Sotsiaalministeeriumi, Tööinspektsiooni, Terviseameti ja Tervise Arengu Instituudi tööeluga seonduv info.

 Stressivastu.ee – veebileht annab ülevaate tööstressist töötervishoiu kontekstis. Võimalik lugeda, mis on tööst põhjustatud stress, mis võivad olla selle põhjused ning mida on võimalik teha stressi ennetamiseks nii tööandjal kui ka töötajal.

 E-teenused Eesti.ee keskkonnas – ettevõtjale mõeldud lühilingid personali ja töökeskkonnaga seotud teemade nagu personali otsimine, töökeskkond, töötajate arvelevõtmine haigekassas, töötajate ravikindlustus ja maksud.

Töötukassa teenused tööandjatele – sellelt leiab infot ja erinevaid teenuseid, millega saab Töötukassa tööandjale kasuks olla. Samuti on läbi iseteeninduse võimalik sisestada töökuulutust vaba töökoha täitmiseks.

Tööinspektsioon – tegemist on riikliku järelevalve ametiga, kelle lehelt on võimalik leida kasulikku infot töötervishoidu, tööohutust ja töösuhteid reguleerivate õigusaktide ja nõuete kohta. Lisaks vastab nende infotelefonil jurist töölepingut, töö- ja puhkeaega, puhkust, töötasu ja töökeskkonna ohutust, samuti kollektiivseid töösuhteid puudutavatele küsimustele.

Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE –  koondab võrgustikuna enda juurde personali- ja inimeste juhtimise valdkonna professionaale ning edendab inimeste juhtimise arendamist Eesti organisatsioonides.

Majanduspartner

 

 

OÜ Majanduspartner  moto on “Usaldusväärsus ja kvaliteet”

 

OÜ MAJANDUSPARTNER on projektijuhtimisfirma , kes on Teile abiks struktuurifondide projektitaotluste kirjutamisel, projektijuhtimisel ja hilisema aruandluse koostamisel. Kirjutame kvaliteetse äriplaani ja täidame projektitaotlused.

Majanduspartner pakun töökeskkonnaspetsialisti täisteenust. Täpsemalt saad lugeda Töökeskkonnaspetsialisti teenus

 Aitame Teil hinnata projektiidee sobivust ja leida sobivad finantseerimisallikad ja ette valmistada projektitaotluse

Projektide kirjutamine

Kui Teil on sisukas ja toetuskõlbulik projektiidee, sõlmime lepingu projekti koostamiseks ja hilisemaks esitamiseks konkreetsele potentsiaalsele rahastajale.

OÜ MAJANDUSPARTNER koostab projektitaotlusi sellistele asutustele nagu EAS (Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus), KIK (Keskkonna Investeeringute Keskus), KÜSK (Kodanikuühiskonna Sihtkapital), AEF (Avatud Eesti Fond), PRIA (Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet), struktuurifondid

Uuri siit!

Projektide kirjutamine

TOETUSMEETME LEIDMINE JA ABIKÕLBULIKKUSE DIAGNOSTIKA

Võimaliku rahastaja leidmine lähtudes ideest, tegevusest ja kulutustest. Teostame idee abikõlbulikkuse diagnostika ja meetmele vastavuse analüüsi.

PROJEKTI KIRJUTAMINE

Projektitaotluse täitmine ja detailse projekti kirjutamine rahastaja nõuete kohaselt.

FINANTSPROGNOOSID

Koostame projekti prognoositava rahavoogude aruande , kasumiaruande ja bilansi.

LISADE KOOSTAMINE

Lisadokumentide koostamine, näiteks majandusaasta aruanded, tegevusload, litsentsid.

ARUANDLUS

Vahe- ja lõpparuanded rahastajale lähtudes kliendi kulu- ja lisadokumentidest.

 

Äriplaani koostamine OÜ MAJANDUSPARTNER aitab äriplaani koostamisel. Äriplaan on äriidee teostamise kirjeldus, mille eesmärk on testida äriidee toimivust teoreetiliselt enne selle praktilist teostamist. Äriplaani ülesehitus sõltub valdkonnast, ärikeskkonna tavadest ja rahastajate nõuetest. Äriplaani koostamisel lähtume olulisuse ja tervikliku kirjeldamise printsiibist! Vaata siit!

Äriplaani koostamine

KOKKUVÕTE

Esitatakse kokkuvõtlikult äriplaani sisu.

ÜLDANDMED

Üldine informatsioon ettevõtte kohta.

ETTEVÕTTE KIRJELDUS

Äriidee, missioon, visioon ja eesmärgid.

KESKKONNA KIRJELDUS

Ettevõtluskeskkonna analüüs, sealhulgas õigusaktid, arengusuunad, ressursid jm.

TOOTED JA TEENUSED

Informatsioon toodete, teenuste ja teenindusprotsessi kohta.

TURG

Ülevaade, mis on toote või teenuse konkurentsieelis kliente ja turgu arvestades.

TEGEVUSPLAAN

Konkreetsed eesmärgid ajaperioodide lõikes.

RISKIANALÜÜS

Võimalike riskide ja investeeringu tasuvuse hindamine.

FINANTSPROGNOOSID

Ennustatakse rahakäivet, kasumit ja bilanssi.

 

Ettevõtte tellimuskoolitused

OÜ MAJANDUSPARTNER pakub laia valikut firmasiseseid tellimuskoolitusi, mis koostatakse “rätsepatöö” meetodil ja kus koolituse ajakava, teemad ja kursuse ülesehitus lepitakse kokku koolituse tellijaga. Vaata siit!

Tellimuskoolitused

FINANTSKOOLITUSED

Pakume laias valikus koolitusi finantsjuhtimise, kulude juhtimise ja controllingu valdkonnast. Tutvu siin!

JUHTIMISKOOLITUSED

Pakume laias valikus juhtimise valdkonna koolitusi. Tutvu siin!

PERSONALIJUHTIMINE

Pakume laias valikus personalijuhtimise valdkonna koolitusi. Tutvu siin!

MARKOMAJANDUS

Pakume laias valikus makromajanduse valdkonna koolitusi. Tutvu siin!

KÕNEKUNTSIKOOL

Kuninga kõnekunstiteater. Vaata siin!

 

Töökeskkonnaspetsialisti teenus väikeettevõtetele

 

 

Töökeskkonnaspetsialisti teenus väikeettevõtetele

Tulenevalt Töötervishoiu- ja tööohutuse seaduse § 16 lõige 2 alusel võib tööandja tellida ettevõttesse pädeva töökeskkonnaspetsialisti teenuse, põhjusel, et ei ole ise valmis töökeskkonnaspetsialist olema, ei soovi spetsialisti määrata oma töötliste hulgast või on soov saada pädev töökeskkonnaspetsialisti teenus omaala asjatundjatelt kõige mugavamal viisil. Meilt on võimalik tellida töökeskkonnaspetsialisti teenus teie ettevõttele.

Meie poolt pakutav töökeskkonnaspetsialisti teenus aitab Teil säästa aega ja raha ning keskenduda oma ettevõtte põhitegevusele!

Töökeskkonnaspetsialisti kohustused toetudes seadusele ja tuginedes praktikale:

  • Tööohutuse üldine korraldamine ettevõttes.
  • Süstemaatilise sisekontrolli läbiviimine.
  • Töökeskkonnariskianalüüsi koostamine ja vajadusel töökeskkonna parameetrite mõõtmiste tellimine.
  • Kirjaliku tegevuskava koostamine, toetudes riskianalüüsi tulemustele.
  • Töötajate teavitamine töökeskkonna ohuteguritest.
  • Tervisekontrolli korraldamine töötajatele.
  • Töökeskkonnavolinike valimine (üle 10 töötajaga ettevõttes), esmaabiandjate valimine, töökeskkonnanõukogu kokkukutsumine (üle 50 töötajaga ettevõttes).
  • Esmaabivahendite kättesaadavuse tagamine.
  • Isikukaitsevahendite valik ja töötajatele edastamine
  • Töötaja tööle asumisel esmase-, sissejuhatava juhedamise läbiviimine. Vajadusel täiendjuhendamise läbiviimine
  • Ohutusjuhendite koostamine.
  • Tööõnnetuste ja kutsehaiguste käsitlemine.

Töötervishoiu ja tööohutuse seadus, mis hakkas EV kehtima 1999 a. näeb ette, et iga tööandja on kohustatud läbi viima oma ettevõttes/asutuses töökeskkonna riskianalüüsi, mille käigus selgitatakse välja töökeskkonna ohutegurid, mõõdetakse vajadusel nende parameetrid ning hinnatakse ohutegurite mõju töötaja tervisele.

Metoodika

OÜ Majanduspartner poolt läbi viidav riskianalüüs sisaldab :

  • ettevõttes või selle struktuuriüksustes (igas konkreetses allüksuses) kohapeal töötajate töötingimustega tutvumine, tööks vajaliku informatsiooni kogumine, kusjuures võimaluse korral sooviksime läbi viia töötajate ankeetküsitluse;
  • riskianalüüs riskifaktorite ja riskisuuruste määramisega töökohtade ja/või kutsealade lõikes (vormistatuna tabeli kujul) Analüüsi läbiviimisel tuginetakse nähtud-kuuldud andmetele ja töökeskkonna tegurite faktilistele näitajatele (laboratoorsete mõõtmiste andmed). Hinnatakse vastavust kehtivale seadusandlusele, töötervishoiu- ja tööohutuse nõuetele/põhimõtetele, ergonoomiapõhimõtetele, samuti töötingimustest ja töö iseloomust võimalikku tekkida võivat tervisekahju;
  • kokkuvõte esinenud puudustest ja võimalikku tervisekahju põhjustada võivatest töökeskkonnateguritest;
  • töökeskkonna tervendamiseks, riskisuuruste vähendamiseks vajalike abinõude plaani, tegevuskava koostamine;
  • tervisekontrollile kuuluvate töötajate määramine, tervisekontrolle tingivate töökeskkonnategurite määramine, soovitatava tervisekontrolli perioodilisuse määramine;
  • töö vormistamine.

Küsi pakkumist 

mail@majanduspartner.ee

 

Toomas Türnpuu

 

 

5067751

Tootmisohje koostamine

 

Tootmisohje koostamine. CE märgise taotlemine

Oma tootele CE-märgi kasutamisõigust taodeldes avastavad tootjad sageli, et valdkonda hõlmav direktiiv või harmoneeritud standard võimaldab tõendada toote nõuetele vastavust tootmisohje süsteemi (FPC ehk Factory Production Control) või tootmise sisekontrolli süsteemi kaudu.

Väga suurel hulgal toodete puhul (elektriseadmed, masinad, ehitusmaterjalid, isikukaitsevahendid, sh mänguasjad jne) on vajalik CE-märgis, enne kui neid võib müüa Euroopa Majanduspiirkonnas (EMP).

CE- märgis kinnitab, et teie toodet on hinnatud ning see vastab ELi keskkonnakaitse-, tervise- ja ohutusnõuetele. See kehtib nii EMPs kui väljaspool seda valmistatud toodete suhtes, mida turustatakse EMPs.

Tootele CE-märgise kinnitamiseks peab olema koostatud tehniline toimik, milles on tõendatud, et teie toode vastab kõigile ELis kehtivatele nõuetele.

 

Tootjal lasub ainuvastutus kinnitada toote vastavust kõigile nõuetele. Kui Teie toode on saanud CE-märgise, võib osutuda vajalikuks esitada toote tarbijatele / turustajatele kõik märgisega seotud toetavad dokumendid. Reeglina esitatakse seonduvate dokumentidena kliendile ka tootmisohje sertifikaat ja kvaliteedi tõenduseks mõni hilisem laboratoorse analüüsi protokoll.

Toimivusdeklaratsioonil / vastavusdeklaratsioonil välja toodud toodete kvaliteedinäitajad peavad olema hinnatud ja tõendatud vastavalt tootmisohje käsiraamatus väljatoodud korrale (vastavalt tootmise kirjeldusele ja proovi-võtuplaanile).

Selleks koostataksegi tootmisohje käsiraamat, kus sätestatakse, mis moodi ettevõte kavandab oma tootmisprotsessi, et oleks tagatud keskkonnakaitse, tervise- ning ohutusnõuded ning lõpptoode vastaks parameetritele, mille tootja ise oma kaubale on garanteerinud. Nende materjalide / toodete kvaliteet peab olema hinnatud ja tõendatud vastavalt süsteemile 2+, mis eeldab tootmisohje käsiraamatu ja kogusinna juurde kuuluvat alamdokumentatsiooni, sh teavitatud asutuse poolt läbi viidud auditit ning tootmisohje sertifikaadi olemasolu.

Tootmisohje sertifikaat on kliendile tõenduslik dokument, mis näitab, et ettevõtte tootmine ja lõpptoote kvaliteedikontroll vastab vastavate standarditega kehtestatud nõuetele ja millega tootja võtab vastutuse, et kaup vastab deklareeritud kvaliteedile.

OÜ Majanduspartner aitab ettevõtetel tootmisohje projekti koostamisel ja sertifitseerimisprotsessiks valmistumiseks.

Konsultatsiooniprojekti  eesmärgiks on vajaminevate dokumentide koostamine ja ettevõtte kvaliteedi juhtimissüsteemi viimine tasemele, mis on vastavuses konkreetses tootestandardis toodud nõuetega. Projekti realiseerimisel on ettevõtte valmis täitma sertifitseerimiseks volitatud asutuse ja kehtestatud standardid toodud nõudeid.

Tootmisohje süsteem on ettevõttesisene kontrollsüsteem, mille eesmärgiks on kindlustada toodangu standardites nõutud kriteeriumitele. Tootmisohje süsteem kajastab tehnilist dokumentatsiooni, milles kirjeldatakse kõiki nõutava toimivuse püsivuse hindamise ja kontrollimise süsteemiga seotud asjakohaseid elemente.

Tehase tootmisohje peab tagama toote pideva vastavuse tehnilisele kirjeldusele ja määratletud nõuetele. Kõik tootja rakendatud põhimõtted, juhendid ja nõuded peavad olema süsteemselt dokumenteeritud kirjalike tegevuskavade ja protseduuride kujul. Dokumentatsioon peab tagama süsteemi üldise arusaadavuse ja võimaldama saavutada toote pideva nõuetele vastavuse ning sisekontrolli efektiivse toimimise.

2+ süsteem tähendab, et tootja peab kaubastatavast materjalist ja/või tootest olema teinud tüübikatsetused ning teostama toodangu üle järjepidevat kvaliteedi kontrolli vastavalt katsetusplaanile. Kogu tootmisprotsessi, sh selle dokumenteerimist, auditeerib teavitatud asutusena tegutsev sertifitseerimisasutus, kes viib läbi tootmise esmase ülevaatuse ning tegeleb selle hilisema järelevalvega. Kui kogu tootmine on hallatud vastavalt väljatöötatud tootmisohje käsiraamatule ja vastab harmoniseeritud standardi väljatoodud hindamiskriteeriumite süsteemile, väljastab sertifitseerimisasutus ehitustoote või –materjali ehitusturul müügiks sertifikaadi.

Eestis teeb ehitustoodete turujärelevalvet TJA.

Tootmisohje süsteemi tehnilised täpsustused, sh vastavuse tõendamise tingimused, tulenevad erinevatest EL direktiividest ning nendega seotud standarditest. Enamasti kasutatakse kombinatsioone tootmisohjest ning tootekatsetustest. Nõuete väljaselgitamine ja selleks sobiva tootmisohje süsteemi väljaarendamine on suhteliselt ajamahukas töö. OÜ Majandusparner aitab ettevõtetel tootmisohje projekti koostamisela ja sertifitseerimiseks ettevalmistamisel.

Tootmisohje sertifitseerimiseks sõlmib Sertifitseerimisasutus Tellijaga vastavasisulise sertifitseerimis- ja järelevalve lepingu, milles fikseeritakse osapoolte õigused ja kohustused sertifitseerimisprotsessis, määratakse kindlaks normatiivdokumendid, vastavuse tõendamissüsteem, järelevalve protseduurid (vajadusel) ja muud õiguslikud tingimused.

Tootmisohje juhtimissüsteem juurutatakse plaanipäraste kontrollide ja testide kaudu, mõõtes varustust, toormaterjale ja koostisosi, protsesse, masinaid ja tootmisseadmeid, samuti lõpptoodangut, sh materjali omadusi toodetes. Tootmisohje minimaalsed nõuded käsitlevad alljärgnevaid valdkondi:

  • Organisatsioon
  • Kontrolli protseduurid
  • Tootmise juhtimine
  • Kontrollimine ja testimine
  • Arhiveerimine
  • Mittevastavate toodete kontroll
  • Käsitlemine, ladustamine ja töötlemine tootmisalal
  • Transport ja pakkimine
  • Töötajate koolitamine

EL direktiivide ja standardite Oma tootele CE-märgi kasutamisõigust taodeldes avastavad tootjad sageli, et valdkonda hõlmav direktiiv või harmoneeritud standard võimaldab tõendada toote nõuetele vastavust tootmisohje süsteemi (FPC ehk Factory Production Control) või tootmise sisekontrolli süsteemi kaudu.

Toomas Türnpuu

juhtimiskonsultant

5067751

Eesti – Läti programmi koolitus

Tere!
 
Eesti-Läti programmi viiendas taotlusvoorus ootame projektitaotlusi teise prioriteedi “Puhas ja väärtustatud elukeskkond” kolme teema raames:

 

  • turism
  • keskkonnateadlikkus
  • veemajandus

 

 
Rahastus selles voorus on kokku ca 2,5 miljonit eurot (Euroopa Regionaalarengu fondist). Viienda vooru tulemusena soovime näha projekte, mis on suunatud pärandil põhineva turismitoote arendamisele, avalike kampaaniate läbiviimisele energiasäästu, taaskasutuse, jäätmete sorteerimise või koostööalgatusele veeressursside haldamiseks Riia lahes ja Gauja-Koiva jõgikonnas.
 
Ootame kõiki huvilisi meie 7. märtsil toimuvatele infoseminaridele, kus konsultandid annavad nõu idee abikõlblikkuse, vooru reeglite ning taotluse täitmise osas:
 

 

 

 
Registreerimine on avatud 4. märtsini!
 
Küsimuste korral võtke julgesti ühendust konsultantidega sekretariaadis https://estlat.eu/en/contacts (JS).
 
Oleme tänulikud, kui edastate ja levitate sõnumit oma asjakohastele kontaktidele, partneritele ja sihtgrupile!
 
 
Eesti-Läti programm
Sõbra 56, 51013 Tartu
 
 
 
 
 

KIK avab uue taotlusvooru

UURI LISAKS !

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) avab siseriikliku keskkonnaprogrammi taotlusvooru, mille tähtajaks on 15. märts.

Toetust saab taotleda kaheksas valdkonnas ning vooru eelarve on ühtekokku 15 miljonit eurot.

Taotlusvoor avatakse veemajanduse, metsanduse, looduskaitse, keskkonnateadlikkuse, kalanduse, atmosfääriõhu kaitse, merekeskkonna ja ringmajanduse valdkonnas. Maapõue programmi tegevused on koondatud ringmajanduse alla.

Kui soovite sellest meetmest toetust taotleda, pöörduge julgelt meie poole, aitame Teil välja selgitada toetusmeetmesse sobivuse.
OÜ Majanduspartner aitab projektidokumentatsiooni koostamisega.

 

Toomas Türnpuu

 

5067751

Arhimedese programmid

Hea täiskasvanuhariduse valdkonna huviline

Soovid oma organisatsiooni arendada läbi strateegilise koostöö? Erasmus+ arendusprojektid annavad selleks suurepärase võimaluse – loo ja jaga uuenduslikke praktikaid, õppematerjale ja meetodeid rahvusvahelises koostöös teiste organisatsioonidega.

Strateegilist koostööd võivad teha nii era- kui avalik-õiguslikud  organisatsioonid – ettevõtted, kohalikud omavalitsused, haridusasutused, kultuuriasutused, raamatukogud, vabaühendused jne. Vaja on leida vähemalt 2 välispartnerit kahest erinevast Euroopa riigist. Partnerite otsingul võib abiks olla Euroopa täiskasvanuhariduse veebikeskkonna EPALE partnerotsing.

Viimastel aastatel on kõik head projektid ka rahastuse saanud, kuna täiskasvanuhariduse strateegilise koostöö eelarve on järk-järgult tõusnud, ulatudes käesolevas taotlusvoorus üle 1 miljoni euro. Kasuta võimalust nüüd, kuna taotleda saab vaid kord aastas ning taotlustähtaeg on 21. märts!

Juhul kui Sa pole veel veendunud, et strateegiline koostöö on midagi Sinu organisatsiooni jaoks, vaata meie vebinari, kus räägime lähemalt rahvusvahelise strateegilise koostöö olemusest ja võimalustest. Kui asud taotlust esitama, kuula ka meie vebinare taotlusvormi täitmise tehnilise poole kohta registreerimine ja PIC-koodi taotlemine ning veebivormi täitmine

 

Kui soovid arutada oma projektiidee sobivust Erasmus+ formaadiga võta meie tiimiga julgesti ühendust.

 

Parimate soovidega

 

Kristiina Lutsar

Üld-, kutse- ja täiskasvanuhariduse büroo

Hariduse rahvusvahelistumise agentuur, SA Archimedes

Tel: 697 9233