Archives november 2021

Kesk-Läänemere programm 2021-2027.a.

Eile avati Kesk-Läänemere programm 2021-2027 taotlejatele.

 

Kes on huvitatud oma projektitaotluse esitamisest programmi esimesse taotlusvooru, sellel on mõistlik külastada programmi veebilehte www.centralbaltic.eu, et tutvuda taotlejatele vajaliku infoga projekti koostamiseks.

 

Lisaks korraldab programmi sekretariaat taotlejatele seminarid, kus tutvustatakse lähemalt programmi võimalusi ning taotlemise tingimusi.

 

Seminarid toimuvad ajavahemikus 30. november – 3. detsember 2021 ja seminaridele on võimalik registreerida programmi veebilehe https://centralbaltic.eu/event/project-development-seminars/ kaudu kuni 25. novembrini.

 

Uue programmi esimesse vooru saab projekte esitada ajavahmikus 10. veebruar – 31 märts 2022 (kuni kell 12.00). Projektitaotlused tuleb esitada elektroonilise seiresüsteemi „Jems“ kaudu.

 

Edukaks toetuse taotlemiseks on vajalik läbida ka konsultatsioon oma projekti-idee sobivuse kontrollimiseks Kesk-Läänemere programmis. Selleks tuleb taotlejatel täita eelnevalt programmi veebilehel asuv „Project idea form“ ning esitada see programmi sekretariaadile. Pärast seda tuleb võtta vastavalt teemale ühendust konkreetse programmi  projektijuhiga (Project manager), kellega lepitakse kokku aeg konsultatsioonideks, mille jooksul projekti-idee läbi arutatakse ning saadakse tagasisidet projekti sobivuse kohta Kesk-Läänemere programmis.

Programmi projektijuhtide kontaktid leiate programmi veebilehelt.

 

Juhin tähelepanu, et kui taotlejatel on juba enam-vähem oma projekti-idee osas selgus, mida soovitakse projekti raames teha, siis tasub juba kohe, st võimalikult varakult, projektijuhtidega ühendust võtta, et teemat nendega arutada, sest hiljem ei ole neil aega enam põhjalikke konsultatsioone iga projekti kohta anda. Hiljemalt 2 nädalat enne taotluste esitamise tähtaega projektijuhid enam uusi projekti-ideid konsulteerimisele ei võta, vaid keskenduvad varem konsulteeritud projektide toetamisele taotluse ettevalmistamise protsessis.

 

Lisainfot uue Kesk-Läänemere programmi 2021-2027 ja I taotlusvooru kohta leiate programmi veebilehelt www.centralbaltic.eu.

Lisaküsimuste korral aitab teid programmi kontaktpunkt Eestis, mis asub Riigi Tugiteenuste Keskuses. Kontaktpunkti kontaktid leiate siit veebilehelt https://centralbaltic.eu/contacts/#!

 

 

Uusi taotlusvoorusid oodates

Uusi taotlusvoore oodates

Vaatame ringi, mis veel Euroopa kultuuriprojektides toimub. Olulisim sündmus on kindlasti Uudismeedia Foorum, pärandihoidjad kutsuvad kogemusi vahetama, isetegijatele on loodud reistoetuste leidmise tööriist ning Euroopa kirjandusauhinnad on pidulikult üle antud. Vahvaid Euroopa filme näeb kinodes ka.

Euroopa Uudismeedia Foorum

29.novembril Brüsselis ja online toimuv Euroopa Uudismeedia Foorum keskendub Euroopa uudismeedia organisatsioonide väljakutsetele ja uuendustele. Selles käsitletakse tööstuse põhiteemasid: tuluvood, ärimudelid, kogukonna kaasamine, mitmekesisus, meedia koondumine suurte meediamajade kätte, uued vormingud ja partnerlussuhted.

Rohkem infot ja SIIT

Cultural Heritage in Action kutsub visiite korraldama

Cultural Heritage in Action on ELi kultuuripärandi alane vastastikuse õppimise kava, mis toetab vahetust paljude linnade, piirkondade ja sidusrühmade vahel, luues nii laia õppekogukonna. Kuni 31. detsembrini 2021 on avatud taotlusvoor ühe kohapealse vastastikuse õppimise külastuse korraldamiseks.

Vaata rohkem SIIT

Interaktiivne otsingumootor parima kogemustevahetamise koha leidmiseks

MAX (Makers’ eXchange) projekt esitleb interaktiivset otsingumootorit mobiilsusskeemide otsimiseks tegijate, loomekeskuste ja fab-labi kogukondade vahel. Otsida saab erinevaid reisivõimalusi, mis keskenduvad kogemuste ja tavade vahetamisele tegijate vahel kogu Euroopas ja selle naaberriikides.

Vaata lähemalt SIIT

“Fit for the Future” uuringud tantsu mõjust

2021. aastal tellis European Dancehouse Network partnerorganisatsioonidelt ja teadlastelt uuringu peamistest suundumustest ja seostest tantsu ja heaolu, tantsu ja liikuvuse vahel. Uuriti ka digitaalseid muutusi tantsuvaldkonnas enne ja pärast pandeemiat ning seda, kuidas tants võiks kaasa aidata ELi välissuhetes. Kõik uuringu tulemused on allalaadimiseks saadaval.

Vaata lähemalt

Avatud konkursikutse mentoritele

Põhja- ja Baltimaade kultuuri mobiilsusprogrammi raames kutsub Põhjamaade Kultuuripunkt huvilisi kandideerima pilootprojekti mentoriks. Varem välja valitud mentoreid esitletakse internetis ning juhendatavad märgivad, keda nad soovivad taotluskavas oma mentoriks. Eesmärk on leida tasakaalustatud rühm mentoreid, kes on erineva professionaalse taustaga, eri kunsti- ja kultuurivaldkondadest ning kõigist Põhja- ja Baltimaadest.

Programmi tulemus on kuuekuune mentorlus oktoobrist 2022 maini 2023.

Vaata lähemalt.

Euroopa filmid kinodes novembris ja detsembris

Novembris ja detsembris on kinopublikul tõeline filmipidu, sest toimub Pimedate Ööde Filmifestival, mille programmis suur hulk häid Euroopa filme. Kinodesse jõuab aga ka mitmeid levifilme, mis on levitajate poolt hoolega valitud ja kinokavas veidi pikemalt, et kõigil huvilistel võimalus neid vaadata oleks. Linastub kaks imeilusat lastefilmi – animaseiklus “Ainbo. Amasoonia süda”, mis viib meid troopilisse džunglisse ja “Jõulumuinasjutt” hoopis lumisesse võlumaailma. Suurejooneline Soome action-thriller “Omerta 6/12” , lavastatud meie publikulegi teada režissööri Aku Louhimiehe poolt, tasub vaatamist juba sellepärast, et on osaliselt üles filmitud Eestis.
Parimat Taani kino on võimalik nautida ajaloolises draamas “Pakt”. Noored sõdurid viivad meid pingelisele teekonnale filmiga “Ära mitte kahtlegi”.
Lisaks jõuab 3. detsembrist Eesti kinodesse kauaoodatud Eesti kaastoodetud film “Kupee nr 6”, mis sel aastal võitis Cannesi Filmifestivalil Grand Prix.

Vaata lähemalt

Palgakorraldusest

Ettevõte palgakorralduse diagnostika

 

Ettevõte palgakorralduse diagnostika eesmärk on läbi viia ettevõttes täielik palgakorralduse valdkonna „ probleemide inventuur „  ja pakkuda parimad lahendused probleemidel lahendamiseks. Organisatsioonisise palgakorralduse optimeerimiseks kaasatakse juhtimiskonsultant.

Milleks palgakonsultanti kaasata?

Esiteks , eksisteerib pidev konflikt ja lõhe tegeliku olukorra ja firma poolt fikseeritud eesmärkide vahel. Näidetena võib tuua olukorra , kus eksisteerivad suured käärid ettevõtte planeeritud finantsmajanduslike näitajate ja tegelike tulemuste vahel. Milliseid olulisi näitajaid ettevõtte tulemuslikkuse hindamisel on arvesse võetud (näit müügimaht, ROI, klientide rahulolu, turuosa ) ja mis on põhjuseks , kui eesmärke ei täideta ja ettevõtte majandustulemused halvenevad.

Teiseks , ettevõtte juhtkond ei suuda kainelt ja realistlikult valitsevat olukorda hinnata ja  lahendusi välja pakkuda. Sageli viibitakse nn „mugavustsoonis“ ja ei taheta tunnistada eksisteerivaid  probleeme , nende  olemust ja sisu. Sageli ei tunta ka vastavaid metoodikaid ja tehnikaid probleemide põhjuste väljaselgitamiseks. Näiteks teenindusettevõttes võib klientide rahulolu langeda mitmel põhjusel: näit  langeb toodete  kvaliteet, väheneb teenindajate erialane väljaõpe ja teeniduskultuur jms. Sageli võib probleem olla väljaspool konkreetse juhi tegevusvaldkonda. Probleem võib ka olla seotud erinevate faktoritega ,mis esmapilgul ei ole ilma analüüsita nähtavad.

Kolmandaks , organisatsioonis töötavad või on tööle asunud isikud , kes on huvitatud ettevõtte olukorra kaardistamisest ja hindamisest, samuti probleemide lahendamisest ja võimalike arengu- ja muudatusteprotsesside käivitamisest. Sageli on need ettevõtte omanike ringi kuuluvad isikud, kes ei ole rahul organisatsiooni arengutrendidega.

Tabelis 1 on toodud loetelu tüüpilisi probleeme .

Tabel 1

 

  • Ettevõtte finantsnäitajate halvenemine.
  • Müügiplaanide mitte täitmine
  • Rahulolematute klientide hulga suurenemine
  • Tootmiskadude ja praagi suurenemine
  • Ettenägematute kulude suurenemine
  • Tellimuste ja projektide täitmise tähtaegade pikenemine.
  • Suur personali voolavus.
  • Personali madal kvalifikatsioon
  • Teostatud tööde ja osutatud teenuste kvaliteedi halvenemine.
  • Debitoorse ja kreditoorse võlgnevuse suurenemine.

 

 

  • Madal tööviljakus.
  • Ettevõttesiseste konfliktsituatsioonide suurenemine
  • Probleemid organisatsiooni juhtimises
  • Vastuseis muudatustele, Боязнь перемен, сопротивление изменениям.
  • Аutokraatia ja struktuuriüksustevaheliste koostöö
  • Demotiveeriv juhtimisstiil. meeskonnatöö puudumine
  • Töötajate rahulolu , loojalsuse ja töömotivatsiooni vähenemine.
  • Laovarude  suurenemine

 

Kuidas organisatsiooni diagnostikat läbi viia? Töötatakse välja konsulteerimise töökava ja ajagraafik. Määratakse juhtkonna poolt kindlaks juhtrühm ja tegevuse põhimõtted koostöös konsultandiga. Sõlmitakse töövõtuleping.

Konsultandi töö algab intervjuude kokkuleppimise ja alusdokumentide kogumisega Selleks kasutatakse spetsiaalseid meetodeid ja protseduure. Kõige esmase meetodina kasutatakse intervjuude läbiviimist ettevõtte juhtkonna ja töötajatega. Konsultant püüab vastavaid tehnikaid kasutades välja selgitada  probleemide olemuse ja tekkepõhjuse.  Intervjuu on usalduslik vestlus, mille tulemuslikkus sõltub osapoolte soovist leida probleemidele lahendusi. Oluline on keskenduda võimalike lahendusteede ja meetodite otsimisele. Konsultandid kasutavad probleemide väljaselgitamiseks ka  dokumentide analüüsi, kohtumisi andmete saamiseks, diagnostilist jälgimist ja muid juhtimismeetodeid.

Informatsiooni kogumise faasis on oluline

 

  1. Ettevõtte probleemide loogiline ja analüütiline mõtestamine
  2. Probleemi sisuliste põhjuste väljaselgitamine
  3. Probleemide puu kirjeldamine
  4. Ettevõtte arenguks vajalike meetmete ja ettepanekute väljatöötamine
  5. Ettevõtte muudatuste tegevuskava koostamine

Informatsiooni kogumise faasis pöörab konsultant põhitähelepanu sellele , kuidas leida sisemisi seoseid probleemide  tekkimise ja lahendamise viiside vahe.  Konsultant grupeerib ja järjestab probleemid tulenevalt probleemide kaalukusest  ja teeb ettepaneku probleemide lahendamise järjekorra ja viiside osas.

Konsulteerimise tulemusena valmib tegevuskava ettevõttesiseste muudatuste juhtimiseks.

Vajadusel koostatakse ajakava muudatuste protsessi juhtimise ja firmasisese koolituse osas.