Archives november 2020

Doktorikraadiga teadlaste palkamise toetus

RIIK ANNAB TOETUST DOKTORIKRAADIGA TEADLASTE PALKAMISEKS

Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) avas taotlusvooru, mille raames saavad era- või avaliku sektori asutused endale palgata doktorikraadiga teadlase rakendusuuringute ning tootearendusprojektide kavandamiseks ja läbiviimiseks. Taotlejaid nõustavad Eesti Teadusagentuur (ETAg) ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS).

RTK toetusmeede annab Eesti ettevõtetele võimaluse saada juurde ekspertteadmisi, mis võimaldavad täiustada oma tooteid, protsesse või teenuseid. Toetusmeetme rakendamine aitab kaasa avaliku ja erasektori vahelisele liikuvusele, mis on oluline teadustöö tulemuste rakendamisel.

Avatud sektorivahelise mobiilsuse toetusest on kasu ettevõtetel, kellel on vaja kindla teadlase kompetentse pikema aja vältel. Suuremad teadus- ja arenduskoostöö projektid saavad peagi hoogu juurde ka rakendusuuringute programmi raames ning väiksemamahuliste teadus- ja arendustegevuste jaoks saab tuge EASi innovatsiooni- ja arendusosakutest.

Toetusmeetme maht on 1 820 000 eurot ja seda rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist. Esimene taotlusvoor on e-toetuse keskkonnas nii era- kui ka avaliku sektori asutustele avatud kuni 30. novembrini 2021 või kuni vabade vahendite ammendumiseni. Avaliku sektori asutustele eraldatakse taotlusvoorust kuni 606 000 eurot.

Taotlejad võivad olla kõik eraõiguslikud juriidilised isikud, mis on kantud Eesti äriregistrisse või mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse. Avaliku sektori asutustena saavad toetust taotleda riigi- või kohaliku omavalitsuse asutuste registrisse kantud asutused.

Taotlemise kohta saab lugeda lähemalt RTK kodulehelt SIIT

KÜSK

Oleme avanud konkursi ja taotlusvooru.
Mõlema kohta saad lähemalt lugeda nii meie kodulehelt kui ka allapoole kerides.

Kodanikuühiskonda arendavate suursündmuste ideekorje konkurss

Selle konkursi raames ootame uusi ideid, mis aitavad kaasa „Kodanikuühiskonna programmi 2021-2024“ eesmärkide saavutamisele.

Konkursi raames toetame:

  • Eesti kodanikuühiskonna üle-eestiliste traditsiooniliste sündmuste algatamist ja jätkumist;
  • valdkonnaüleselt erinevaid vabaühendusi kaasavate ja nende tegevust edendavate algatuste elluviimist.

Ideid ootame kuni 18. detsember 2020 kell 15.00.
Idee esitamiseks tuleb saata taotlusvorm digitaalselt allkirjastatuna ühingu juhatuse liikme (ühise esindusõiguse korral mitme) või volitatud isiku poolt aadressile kysk@kysk.ee.

Projekti abikõlblikkuse periood on 1. jaanuar 2021 – 31. detsember 2021.
Toetussumma ülemmäär sündmuse kohta on maksimaalselt 90% sündmuse kogueelarvest. Kokku on taotlusvooru kogumaht 100 000 eurot.

Lisainfo, tingimused ja taotlusvormi leiate meie kodulehelt:
https://www.kysk.ee/suursyndmused

Küsimuste korral saab pöörduda:

Mariliis Saaret
Koordinaator
Mariliis.Saaret[ät]kysk.ee

Vabaühenduste 2021. aasta arenguhüpet ettevalmistav taotlusvoor

Vabaühenduste arenguhüpet ettevalmistava 2021. aasta taotlusvoorust saab toetust küsida ettevalmistavateks tegevusteks (eneseanalüüsiks, arenguplaanide väljatöötamiseks jms) enne põhjalikuma ühingu arenguhüppe tegemist või sotsiaalse ettevõtlusega alustamist.

Projekti tulemuseks olev tegevuskava või äriplaan peavad olema koostatud nii ühingu sihtrühma kui ühingu tegevuste ja tulemustega seotud osapooli kaasavalt, seetõttu pakume 100 kiiremale infopäevale registreerijale võimalust osaleda “Kaasamise ABC” töötoas. Infopäev koos Kaasamise ABC töötoaga toimub 02. detsembril kell 13:00-15:00 Zoomis ja otseülekandena KÜSKi Facebooki lehel.

Taotluste esitamise tähtaeg on 3.veebruar 2021 kell 15:00 ja toetust saab küsida kuni 4000 eurot.  
Ootame taotlusi aadressile kysk@kysk.ee.
Lisainfo ja infopäevale registreerimine:
https://www.kysk.ee/ahe21

 

Küsimuste korral saab pöörduda:

Kadri Väljaste
Koordinaator
Kadri.Valjaste[ät]kysk.ee